11. Festiwal Kina Offowego Filmoffo w Opolu Lubelskim

Festiwal Kina Offowego Filmoffo organizowany jest w Opolu Lubelskim od 2006 roku. Dotychczas odbyło się 10 edycji imprezy. Głównym punktem programu jest konkurs filmów niezależnych walczących o nagrodę pieniężną oraz statuetkę Złotego Jeża przyznawaną przez festiwalową publiczność. Wśród filmów konkursowych są zarówno filmy fabularne jak i dokumenty i animacje. Etiudy studenckie i filmy amatorskie. Podczas festiwalu odbywają się panele dyskusyjne z twórcami filmów którzy osobiście opowiadają o swoich produkcjach i spotykają się z publicznością.

Każdy z dwóch festiwalowych dni kończą koncerty. Dotychczas na scenie Filmoffo grali m.in. Mela Koteluk, Ścianka, Skubas, Pogodno, Kamp, Fisz Emade Tworzywo, Wojtek Mazolewski Quintet, duet Smolik / Kev Fox oraz grupa Kobiety.
Ponadto podczas trwania festiwalu zobaczyć będzie można wystawy fotografii, pokazy specjalne, odbywają się warsztaty dla młodzieży, organizatorzy prezentują także cykl „Giganci Poslkiego Offu” w którym wyświetlane są filmy najważniejszych postaci polskiego kina niezależnego.

Festiwal Filmoffo stale współpracuje także z firmą dystrybucyjną Bomba Film, co owocuje corocznymi przeglądami najciekawszych produkcji z katalogu tego dystrybutora.
Festiwal Filmoffo odbywa się w drugiej połowie lutego.

23 – 24 lutego 2018

Opole Lubelskie